Krav Maga Kapap Brno

KRAV MAGA KAPAP BRNO CZECH REPUBLIC


ISRAELI FACE TO FACE COMBAT

Krav Maga Kapap Brno

KRAV MAGA KAPAP BRNO


ISRAELI FACE TO FACE COMBAT

O nás

Krav Maga Kapap Brno byla založena za výrazné podpory International Kapap Association se sídlem v Israeli, Krav Maga Liven International a Slovenské Asociace Krav Maga - Kapap, které se významně podíleli na výcviku instruktorů.

Krav Maga Kapap Brno se stala členem a získala zastoupení pro Českou republiku v organizacích: International Kapap Association Israel, International Kapap Union, Kapap Europe, International Protection Academy, Krav Maga Liven International, Krav Maga Combat System, International Bodyguard Academy, S.A.A.T. - International of security and Anti - Terrorism, World Academy of Martial Arts.

Pod hlavičkou Krav Maga Kapap Brno pracuje Krav Maga - Kapap Brno, Sebeobrana - Krav Maga Plzeň, Krav Maga - Kapap Prostějov, Krav Maga - Kapap Vyškov.

Hlavní instruktor

Miloš Tupý
narozen 1953
Bydliště: Brno, Česko
Absolvent Univerzity Karlovy, Fakulty tělesné výchovy a sportu – specializace Bojové sporty
Trenér I. třídy
Prezident a hlavní instruktor Krav Maga Kapap Brno
Klub: Krav Maga - Kapap Brno
Instruktor tradičního karate (Shotokan), instruktor řady mezinárodních asociací, např. International Kapap Association (Level C), Krav Maga Combat System International, International Academy Of Security And Anti-Terrorism (Level 1 Gold) a dalších

„Krav Maga se naučí každý, mladý, starý, muži, ženy, bez ohledu na fyzický stav. A velmi rychle. Pochopitelně, čím déle se cvičí, tím lepší je žák,“ říká Miloš Tupý. A ví, o čem mluví. Za mnoho let, kdy působí jako instruktor, prošly jeho rukama stovky a stovky adeptů sebeobrany od absolutních začátečníků až po špičkové profesionály připravující se na nejriskantnější mise. A to nejen u nás, ale i v zahraničí.

Jak se dostal Miloš Tupý až k „boji zblízka“, jak se technika Krav Maga překládá? Jako většina – přes sport. Mimo jiné i kulturistiku. „Když jsem ovšem přišel poprvé na trénink karate, řekl mi můj první učitel, že ty ‚bábovky‘ svalů jsou mi úplně nanic. Měl pravdu. Karate mě ovšem tak zaujalo, že jsem všeho ostatního nechal.“

Karate je dodnes Milošovou velkou láskou, ale jistě i tvrdou řeholí. Čerstvý šedesátník cvičí prakticky denně, spolu s výukou Krav Maga si „užívá“ některé dny i trojité porce tréninku. Sám říká, že trénuje i ve výtahu při cestě do práce. V jeho případě to není nadsázka. Výsledek? Osmý dan v tradičním karate Shotokan. Pro nezasvěcené – nejvyšší mistrovství, kterého lze v karate dosáhnout, je desátý dan.

Vedle „hodností“ má karate ještě jeden efekt. Možná významnější. Vynikající fyzickou kondici. Duševní vyrovnanost. Etickou vyspělost. Zvláště když se nevěnujete sportovnímu zápolení, ale tradičnímu karate jako Miloš.

Přestože se nejrůznějších škol a kurzů Krav Maga vyrojilo v poslední době hodně, dobří instruktoři, s takovou praxí a zápalem, jakými disponuje Miloš Tupý, by se dali doslova na prstech spočítat.

Média

Odkazy